zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Zmiany prawne i ich obsługa w programach Sage

Sprawdź, jakie zmiany prawne, które wejdą w życie w nowym roku, będą obsługiwane w kolejnych wersjach programów Sage z 2016 roku.


W programach finansowo-księgowych zostaną wprowadzone:
 • Nowe wzory bilansu oraz rachunku zysków i strat – od nowego roku obrachunkowego zmienione wzory będą obowiązywać wszystkie przedsiębiorstwa rozliczające się pełną rachunkowością. W nowych wzorach zostają wyodrębnione nowe pozycje uszczegółowiające źródła pochodzenia przychodów, kosztów oraz aktywów i kapitałów. (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Finanse i Księgowość oraz Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość)
 • Nowe wzory deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-8, VAT-9M, VAT-12. (zmiany zostaną wprowadzone w programach: Sage Symfonia Start Mała Księgowość, Sage Symfonia Finanse i Księgowość oraz Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość)
 • Nowe wzory deklaracji CIT-8, CIT-8/O . (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Finanse i Księgowość oraz Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość) .
 • Nowe wzory deklaracji PIT-36, PIT-36L, PIT-O, PIT-B, PIT-28, PIT-28A, PIT-28B. (zmiany zostaną wprowadzone w programie Sage Symfonia Start Mała Księgowość) 

W programach kadrowo-płacowych wprowadzimy zmiany dotyczące:
 • Opieki nad dzieckiem w wymiarze godzinowym – od 2016 roku pracownik wychowujący dziecko w wieku do 14 lat będzie mógł przysługujące mu 2 dni opieki wykorzystać w wymiarze godzinowym, a nie wyłącznie w dniach. (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace)
 • Urlopów rodzicielskich – od stycznia zmieni się maksymalny przysługujący wymiar urlopu rodzicielskiego. Jednocześnie zlikwidowany zostanie dodatkowy urlop macierzyński i dodatkowy urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego. (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace)
 • Nowych zwolnień podatkowych dot. dofinansowania żłobków i przedszkoli– od nowego roku dofinansowanie pracownikowi pobytu jego dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub przedszkolu będzie zwolnione z opodatkowania, jeśli nie przekroczy miesięcznego limitu ustalonego przez ustawodawcę. (zmiany zostaną wprowadzone w programach: Sage Symfonia Start Mała Księgowość, Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace)
 • Oskładkowania umów cywilno-prawnych – od stycznia 2016 wchodzą w życie regulacje nakazujące objęcie obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym umowy zlecenia o wartości nieprzekraczającej wysokości płacy minimalnej. (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace)
 • Nowego wzoru umowy o pracę – od lutego 2016 zacznie obowiązywać nowy wzór umowy o pracę. Zmiany mają związek z nowymi regulacjami dotyczącymi umów terminowych. (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace) 
 • Nowych wzorów deklaracji: PIT-4R, PIT-11, PIT-40. (zmiany zostaną wprowadzone w programach: Sage Symfonia Start Mała Księgowość, Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace)
 • Nowych wzorów deklaracji: PIT-8AR, PIT-8C. (zmiany zostaną wprowadzone w programach Sage Symfonia Kadry i Płace oraz Sage Symfonia ERP Kadry i Płace)

 

Aktualizacje programów Sage będą dostępne już wkrótce.