zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Konferencja z okazji Dnia Księgowego

28 maja odbyła się konferencja z okazji Dnia Księgowego zorganizowana przez warszawski oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Wzięło w niej udział ponad 400 osób – członków SKwP. I nas nie mogło tam zabraknąć, ponieważ cenimy i wielkim szacunkiem darzymy Księgowych jako grupę zawodową, jak i każdego z jako eksperta w swojej dziedzinie.

Spotkanie otworzył prezes oddziału p. Koniecki. Opowiadał, między innymi, jak ważne dla księgowych są Międzynarodowe Standardy Edukacyjne. Wspomniał, że w Warszawie jest obecnie 600 dyplomowanych księgowych, a po deregulacji zawodu - dodatkowo 137 certyfikowanych ekspertów usług księgowych. Podkreślił także, że niezwykle istotne jest usankcjonowanie tytułu zawodowego księgowego poświadczające niezbędne kwalifikacje.

 

Gości powitała również pani Agnieszka Gajewska, prezes Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, składając gościom jednocześnie życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Księgowego. Anna Justyna-Moszczyńska – przedstawicielka Sage – do życzeń dołączyła zaproszenie do programu Strefa dla Księgowych, oferującego osobom związanym z księgowością szereg benefitów merytorycznych i przywilejów nie związanych z zawodem.

 

Część merytoryczną konferencji rozpoczął sędzia NSA Artur Modrecki wykładem dotyczącym problemów z zakresu VAT oraz na temat orzecznictwa w zakresie podatku dochodowego. Kolejny prelegent - Piotr Liss - opowiadał o ujęciu przychodów i kosztów oraz ich korekt w podatkach dochodowych. Następnie głos zabrała Aneta Pożarowska poruszając temat praktycznych problemów z ewidencjonowaniem podatku należnego i naliczonego oraz korekt VAT. Konferencję zamknęła Katarzyna Wasilewska wykładem o Podatkach w rachunkowości. 

W przerwach między wykładami przy naszym stoisku widać było spore poruszenie. Tego dnia wszystkie osoby, które zapisały się do Strefy dla Księgowych otrzymały w podziękowaniu najnowszą publikację PWN „Kurs księgowości komputerowej. Sage Symfonia 2015” z autografem autorki – Magdaleny Chomuszko. Była to też doskonała okazja do spotkania się i porozmawiania z naszymi ekspertami oraz do wymiany doświadczeń.