zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Aktualizacja programu Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość

15.01.2018

Dokonaliśmy aktualizacji programu Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość.  Zmiany obejmują nowe m.in. nowe wzory deklaracji, obsługę jednego przelewu do ZUS, aktualizację struktury JPK_VAT

Wersja 2018 programu zawiera:

 • Nowe wzory deklaracji: VAT-9M(7), PIT-36(25), PIT-36L(14), PIT-BR(2), PIT-B(15), PIT-28(20), PIT-28A(17), PIT-O(22)
 • Nowy wzór JPK_VAT(3).
  Raporty JPK dla rejestrów VAT za okresy od 2018 roku tworzone będą w formacie JPK_VAT(3). Korekty raportu JPK_VAT(3) będą kolejno numerowane. W ustawieniach raportu JPK_VAT(3) dodano pole Numer korekty umożliwiające samodzielne wprowadzenie numeru składanej korekty. Numer ten będzie również prezentowany na liście utworzonych raportów JPK w nowej kolumnie Numer korekty.
 • Generowanie JPK_VAT dla osób fizycznych.
  Jeśli w ustawieniach firmy zostanie zaznaczona opcja Osoba fizyczna, to do pliku JPK_VAT w pole „PelnaNazwa” będzie eksportowane imię i nazwisko właściciela firmy zamiast jej nazwy. Zgodnie z wytycznymi od Ministerstwa Finansów.
 • Jeden przelew do ZUS.
  W związku ze zmianą przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, zgodnie z którą każdy płatnik składek od dnia 1 stycznia 2018 roku będzie zobowiązany opłacać składki jednym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego, wprowadzono zmiany w obsłudze przelewów ZUS.
 • 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego.
  W nowotworzonych bazach danych domyślnie ustawiamy Fundację Gajusz jako organizację pożytku publicznego, na którą w deklaracji PIT-36 generowany jest odpis 1% podatku. Użytkownik może to zmienić w parametrach pracy.
 • Archiwum komunikatów, do Sage.
  W menu Pomoc w programie została dodana opcja Archiwum wiadomości, gdzie użytkownik może przeglądać wszystkie otrzymane od Sage komunikaty.

Link do instrukcji obsługi

http://pomoc.sage.com.pl/Help/mk


Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone