zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Poprzedni case

Wdrożenie rozwiązania Sage e-Audytor w Bałtyckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Baltica

Następny case
 • Klient

  Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej

  human-icon
 • Branża

  Budowlana

  file-icon
 • Lokalizacja

  Gdańsk

  map-icon

Charakterystyka marki

Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej Baltica powstała w 1963 roku. Rozpoczęła swoją działalność jako gospodarstwo pomocnicze wykonujące usługi remontowo-budowlane na rzecz Aresztów Śledczych, Zakładów Karnych, Ośrodków Wypoczynkowych, Sądów Rejonowych i Okręgowych, Prokuratur oraz inwestycji prywatnych. Zakres jej działania zwiększył się z czasem o własną produkcję ogrodzeń kutych oraz bram zautomatyzowanych oraz uruchomioną w 1999 roku produkcję stolarki okiennej z PCV oraz aluminium. Działalność przedsiębiorstwa obejmuje także generalne wykonawstwo budynków, remonty obiektów historycznych pod nadzorem konserwatorskim, produkcję betonu, wytwarzanie rolet i mebli, a także działalność handlową, jak również związaną z wypisywaniem osadzonych oraz dostarczaniem osadzonym paczek żywnościowych.

Case Study

"Z Sage e-Audytora Baltica korzysta od momentu, w którym zaczęło ją, jako średnią firmę, obowiązywać generowanie JPK, czyli od 1 stycznia 2017 roku. Dzięki temu firma uniknęła kłopotów, z jakimi borykały się przedsiębiorstwa, które wysyłały pliki z błędami, ponieważ nie stosowały rozwiązań weryfikujących ich poprawność.."
bell-icon

Wyzwanie

Firma według wielkości zatrudnienia ma status przedsiębiorstwa średniej wielkości. Przy samej produkcji zatrudnionych jest 100 osób. Jednak szeroka skala działalności sprawia, że przedsiębiorstwo posiada ponad 8000 kontrahentów. Ilość faktur kupna/sprzedaży generowana w skali miesiąca jest przy takiej licznie kontrahentów olbrzymia. W tej ogromnej masie dokumentów i danych łatwo o błąd lub lukę w trakcie generowania JPK_VAT.

bulb-icon

Rozwiązanie

Aby nie narażać się na kłopoty związane z przesłaniem do MF plików zawierające różnego rodzaju defekty, Baltica postanowiła wdrożyć rozwiązania firmy Sage e-Audytor w wersji Premium. Programów księgowych i kadrowo-płacowych Sage przedsiębiorstwo używa od ponad dziesięciu lat, rozwiązanie zostało więc zakupione u sprawdzonego od lat dostawcy. Warto jednak zaznaczyć, że Sage e-Audytor przyjmuje także pliki pochodzące z oprogramowania dowolnego producenta.

puzzle-icon

Wynik

Nie wyobrażam sobie wysłania pliku bez takiej weryfikacji. Sage e-Audytor identyfikuje błędy natychmiast i jest w tym bardzo dokładny, np. wychwytuje podwójne numery faktur. Przy ogromnej liczbie faktur wystawianych przez kilka tysięcy naszych kontrahentów zdarza się czasem, że numery faktur są takie same, Sage e-Audytor je odnajduje, a my dzięki temu nie wysyłamy błędnej informacji, ponieważ mamy możliwość zróżnicowania tych faktur np. poprzez dodatnie spacji” – mówi Janina Laskowska-Mróz pełniąca obowiązki Głównej Księgowe w Baltica.