zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 
Poprzedni case

Kancelaria Rachunkowa Denumeratio wybrała rozwiązanie Sage Symfonia 2.0

Następny case
 • Klient

  Denumeratio

  human-icon
 • Branża

  Usługi – biuro rachunkowe

  file-icon
 • Lokalizacja

  Piła

  map-icon

Charakterystyka marki

Biuro Denumeratio jest kancelarią rachunkową działającą w Pile. Obsługuje przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa oraz współpracuje z jednostkami samorządowymi i lokalnymi przedstawicielstwami zagranicznych firm. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług rachunkowych, pełnym outsourcingu księgowości, doradztwie rachunkowym oraz ewidencji kadr i rozliczaniu płac. Niektóre usługi Denumeratio świadczy bezpośrednio w siedzibach swoich klientów. Dziś biuro funkcjonuje w dwóch lokalizacjach obsługując klientów w promieniu 180 km od Piły. Biuro Denumeratio zostało założone w 2009 r. przez Iwonę Kamińską-Lech, która wykorzystała swoje doświadczenie zawodowe zdobyte w obsłudze finansów i pełnej księgowości w firmach z branży hotelarskiej, telekomunikacyjnej, handlowej, medycznej i poligraficznej.

Case Study

„Otwierając kancelarię rachunkową chciałam mieć oprogramowanie, które będzie bardzo proste w obsłudze, bezawaryjne i szybkie. Był to warunek konieczny, by konkurować i rozwijać się w naszym regionie”
Iwona Kamińska-Lech

założycielka biura Denumeratio

bell-icon

Wyzwanie

W Pile i rejonie miasta nie ma rozwiniętego przemysłu. Na rynku występują przede wszystkim małe i średnie firmy, bardzo wrażliwe na koszty. Trudno tu o wykwalifikowane kadry zdolne samodzielnie poprowadzić księgowość i odpowiadać za finanse przedsiębiorstw. Prowadzenie biura rachunkowego jest więc wyzwaniem, nie mówiąc już o potrzebie konkurowania z innymi działającymi podmiotami. Założyciele biura Denumeratio przyjęli strategię, która została oparta na dostępności cenowej usług oraz autorskim modelu rozwoju kadr.

bulb-icon

Rozwiązanie

Dzięki programowi Sage Symfonia 2.0 mogliśmy szybko wdrażać do pracy młode osoby. Kluczem do sukcesu biura Denumeratio był nasz pomysł na rozwój pracowników wsparty prostym w obsłudze i przy tym skutecznym systemem informatycznym. Dzięki możliwości korzystania z intuicyjnego systemu Sage Symfonia mogliśmy szybko wdrażać młode osoby, które dopiero wchodziły na rynek pracy, ale nie tylko - świetnie sobie też poradziły osoby zaliczane do grupy 50+ czy też 60+. Ich zadaniem było wykonywanie powtarzalnych operacji będących istotnym elementem obsługi klientów, a następnie stopniowe doskonalenie praktyki zawodowej wyjaśnia Iwona Kamińska-Lech

puzzle-icon

Wynik

Dla biura rachunkowego jedną z najważniejszych spraw jest odbiór dokumentów księgowych. Namawiam swoich klientów, by korzystali z oprogramowania Sage ze względu na kompatybilność rozwiązań. Gdy obsługiwana przez nas firma korzysta z programu Sage Symfonia 2.0, możemy automatycznie, zdalnie importować elektroniczne dokumenty i zawarte w nich dane korzystając z formatu XML. Co prawda, po tym jak zaostrzono przepisy regulujące odpowiedzialność karną i skarbową za prowadzenie księgowości i obsługę faktur, nie zdecydowałabym się na automatyczne rozksięgowania faktur bez kontroli operatora, technicznie jednak jest to oczywiście możliwe i proste do wdrożenia. Ponadto komunikacja XML znacznie ułatwia odbiór faktur sprzedażowych od klientów. Dane mamy natychmiast po wystawieniu dokumentu przez klienta, co oznacza, że możemy księgować dany dokument nie czekając na jego odbiór.