zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Dzięki Sage Symfonia ERP Karmar w pełni zautomatyzował ewidencję czasu pracy i naliczanie wynagrodzeń

Klient: Karmar S.A

Branża: Budownictwo

Lokalizacja: Polska – Warszawa

Produkty: Sage Symfonia ERP

Charakterystyka marki

Karmar S.A. to firma budowlana założona w roku 1991. Od 2007 r. jest częścią Bouygues Batiment International, światowego lidera w budownictwie, działającego w 80 krajach. W Polsce Karmar zrealizował ponad 60 inwestycji o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw., wśród których znajdują się obiekty mieszkaniowe, komercyjne oraz inwestycje infrastrukturalne.

Pobierz historie sukcesu
Analizowaliśmy nasze potrzeby w zakresie usprawnienia organizacji. Doszliśmy do wniosku, że część operacji możemy oddelegować na zewnątrz. Konsultanci Sage bardzo kompetentnie podpowiadali nam, jak przeprowadzić to przedsięwzięcie od strony informatycznej

Grażyna Lesicka
kierownik działu kadr i płac w Karmar S.A

bell-icon

Wyzwanie

Szybki rozwój spółki przekładał się na ciągle rosnącą ilość operacji w dziale Kadr i Płac. Ponieważ wiele zadań wykonywano ręcznie, pracownikom coraz bardziej brakowało czasu na bieżącą obsługę procesów, takich jak: rejestracja czasu pracy, rozliczanie wynagrodzeń czy obsługa deklaracji. Pojawiła się konieczność wdrożenia rozwiązania usprawniającego komunikację między kierownikami projektów, a działem Kadr i Płac. Należało też opracować spójny standard przekazywania danych.

bulb-icon

Rozwiązanie

Spółka Karmar zdecydowała się wdrożyć system Sage Symfonia ERP (z modułami Finanse i Księgowość oraz Kadry i Płace). Ze względu na specyfikę organizacji jednym z głównych zadań była optymalizacja procesu rejestracji czasu pracy oraz wdrożenie rozwiązań do analizy danych.

puzzle-icon

Wynik

System Sage Symfonia ERP wspiera sprawozdawczość wewnętrzną i analitykę w Karmar. Pozwala generować różnego rodzaju raporty, m.in. analizy miejsc powstawania kosztów, co w przypadku firmy budowlanej ma kluczowe znaczenie, ponieważ znaczny udział w kosztach inwestycji mają wynagrodzenia pracownicze. Wdrożenie rozwiązania pozwoliło również uwolnić czas pracowników kontrolingu, który obecnie jest przeznaczany na działania wcześniej nie rozwijane, np. porządkowanie zakresu obowiązków pracowników i wdrażanie procedur korporacyjnych, takich jak system ocen pracowniczych.

Sprawdź inne Case Studies

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych klientów? Przeczytaj nasze pozostałe Case Studies.

Powrót do strony głównej
Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone