zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Poprzedni case

Wdrożenie Sage Symfonia ERP wraz z personalizacją funkcjonalności usprawniło procesy kadrowe i analitykę w Grupie Clar System.

Następny case
 • Klient

  Clar System SA

  human-icon
 • Branża

  Usługi porządkowe

  file-icon
 • Lokalizacja

  Poznań

  map-icon

Charakterystyka marki

Grupa Clar System powstała w 1999 r. i od tego czasu rozwija się bardzo intensywnie. Należy do ścisłego grona liderów w tym segmencie rynku. Działa na terenie całej Polski, ze względu na swoją lokalizację szczególnie w rejonie Wielkopolski. Obsługuje ponad 600 klientów i 2500 obiektów, w szczytowych okresach roku zatrudnienie przekraczało poziom 10 000 pracowników. W ostatnich latach Grupa notuje wzrosty obrotów na poziomie 20-30% rocznie (w 2017 r. obrót przekroczył 230 mln zł). W bliskich planach inwestycyjnych jest stworzenie środkowoeuropejskiej grupy zajmującej się techniczną obsługą budynków.

Pobierz historie sukcesu

Case Study

„W 2006 roku skala działania firmy była tak duża, że potrzebowaliśmy rozwiązania usprawniającego procesy kadrowo-płacowe, które pozwoliłoby nam skupić się na podstawowym biznesie – usługach porządkowych. Zależało nam też na rzetelnej informacji na temat wszystkich kosztów, także kosztów usług obcych.” – mówi Szymon Maciejewski, dyrektor finansowy, członek zarządu Grupy Clar System.
bell-icon

Wyzwanie

Dynamiczny wzrost przychodów Grupy, ilości kontrahentów i zatrudnienia, spowodował potrzebę wprowadzenia kompleksowego systemu informatycznego, usprawniającego i automatyzującego podstawowe procesy w firmie.

bulb-icon

Rozwiązanie

Dynamiczny wzrost przychodów Grupy Clar System, ilości kontrahentów i zatrudnienia, spowodował potrzebę wprowadzenia kompleksowego systemu informatycznego, usprawniającego i automatyzującego podstawowe procesy w firmie. Duża część współpracy Grupy Clar System z firmą Positiv związana jest z dostosowaniem systemu do specyfiki Klienta. Kluczowe rozwiązania zostały napisane od razu przy wdrożeniu, jak np. automatyczne rozliczenie wyciągów bankowych, przelewy dla komorników, rozliczenia funduszu dla osób niepełnosprawnych. Kolejne były wprowadzane w miarę pojawiających się potrzeb.

puzzle-icon

Wynik

„Personalizacja systemu zgodnie ze specyficznymi wymaganiami Grupy Clar System, była jedną z ważniej-szych potrzeb Klienta. Moim zdaniem podstawowa funkcjonalność informatycznego systemu zarządzania nie musi być bardzo rozbudowana. Ważniejsze jest, żeby był on szybki i stabilny, i żeby dawał możliwości personalizacji i konfiguracji. Tak jest w przypadku Sage Symfonia ERP. Doświadczona firma wdrożeniowa sprawnie poradzi sobie z wykorzystaniem tego, co jest w standardzie systemu ERP i rozbuduje je o kolejne, dedykowane funkcjonalności.” – mówi Daniel Kubiczek, współwłaściciel firmy Positiv.