zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Wdrożenie Sage Symfonia ERP wraz z personalizacją funkcjonalności usprawniło procesy kadrowe i analitykę w Grupie Clar System.

Klient: Clar System SA

Branża: Usługi - porządkowe

Lokalizacja: Polska – Poznań

Produkty: Sage Symfonia ERP

Charakterystyka marki

Grupa Clar System powstała w 1999 r. i od tego czasu rozwija się bardzo intensywnie. Należy do ścisłego grona liderów w tym segmencie rynku. Działa na terenie całej Polski, ze względu na swoją lokalizację szczególnie w rejonie Wielkopolski. Obsługuje ponad 600 klientów i 2500 obiektów, w szczytowych okresach roku zatrudnienie przekraczało poziom 10 000 pracowników. W ostatnich latach Grupa notuje wzrosty obrotów na poziomie 20-30% rocznie (w 2017 r. obrót przekroczył 230 mln zł). W bliskich planach inwestycyjnych jest stworzenie środkowoeuropejskiej grupy zajmującej się techniczną obsługą budynków.

Pobierz historie sukcesu
W 2006 roku skala działania firmy była tak duża, że potrzebowaliśmy rozwiązania usprawniającego procesy kadrowo-płacowe, które pozwoliłoby nam skupić się na podstawowym biznesie – usługach porządkowych. Zależało nam też na rzetelnej informacji na temat wszystkich kosztów, także kosztów usług obcych.

Szymon Maciejewski
dyrektor finansowy, członek zarządu Grupy Clar System

bell-icon

Wyzwanie

Dynamiczny wzrost przychodów Grupy, ilości kontrahentów i zatrudnienia, spowodował potrzebę wprowadzenia kompleksowego systemu informatycznego, usprawniającego i automatyzującego podstawowe procesy w firmie.

bulb-icon

Rozwiązanie

Dynamiczny wzrost przychodów Grupy Clar System, ilości kontrahentów i zatrudnienia, spowodował potrzebę wprowadzenia kompleksowego systemu informatycznego, usprawniającego i automatyzującego podstawowe procesy w firmie. Duża część współpracy Grupy Clar System z firmą Positiv związana jest z dostosowaniem systemu do specyfiki Klienta. Kluczowe rozwiązania zostały napisane od razu przy wdrożeniu, jak np. automatyczne rozliczenie wyciągów bankowych, przelewy dla komorników, rozliczenia funduszu dla osób niepełnosprawnych. Kolejne były wprowadzane w miarę pojawiających się potrzeb.

puzzle-icon

Wynik

„Personalizacja systemu zgodnie ze specyficznymi wymaganiami Grupy Clar System, była jedną z ważniej-szych potrzeb Klienta. Moim zdaniem podstawowa funkcjonalność informatycznego systemu zarządzania nie musi być bardzo rozbudowana. Ważniejsze jest, żeby był on szybki i stabilny, i żeby dawał możliwości personalizacji i konfiguracji. Tak jest w przypadku Sage Symfonia ERP. Doświadczona firma wdrożeniowa sprawnie poradzi sobie z wykorzystaniem tego, co jest w standardzie systemu ERP i rozbuduje je o kolejne, dedykowane funkcjonalności.” – mówi Daniel Kubiczek, współwłaściciel firmy Positiv.

Sprawdź inne Case Studies

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych klientów? Przeczytaj nasze pozostałe Case Studies.

Powrót do strony głównej
Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone