zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Poprzedni case

Sage Symfonia ERP pozwala wszystkim spółkom Grupy Mojsiuk, bezpiecznie, stabilnie i rzetelnie prowadzić księgi rachunkowe oraz sprawy kadrowo-płacowe.

Następny case
 • Klient

  Grupa Mojsiuk

  human-icon
 • Branża

  Motoryzacja

  file-icon
 • Lokalizacja

  Koszalin, Szczecin, Gorzów Wielkopolski

  map-icon

Charakterystyka marki

Grupa Mojsiuk ze Starych Bielic k. Koszalina należy do gigantów motoryzacyjnych w regionie, w jej skład wchodzą: Mojsiuk ASO Mercedes-Benz, Auto Mojsiuk KM ASO Honda, Mojsiuk Motor ASO Peugeot, Mojsiuk Centrum Blacharsko- Lakiernicze – jedno z największych i najnowocześniejszych w kraju. Od blisko 40 lat rośnie w siłę i wciąż dynamicznie się rozwija.

Pobierz historie sukcesu

Case Study

„Zależało nam przede wszystkim na optymalizacji procesów finansowych i kadrowo-płacowych – w tym okresie szybko rosło zatrudnienie, zmieniało się prawo, wymagania importerów dotyczące sprawozdawczości, pojawiła się konieczność bieżącego raportowania i utworzenia działu kontrolingu. Wybraliśmy Sage Symfonia ERP przede wszystkim ze względu na rekomendacje firm motoryzacyjnych oraz stabilność rozwiązania i firmy. Kluczowy był też dostęp do wykwalifikowanych partnerów serwisowych, no i oczywiście najważniejsza sprawa – funkcjonalność systemu i łatwość integracji z naszym środowiskiem informatycznym.” - mówi Łukasz Hormański, członek zarządu firmy Mojsiuk.
bell-icon

Wyzwanie

„Zależało nam przede wszystkim na optymalizacji procesów finansowych i kadrowo-płacowych – w tym okresie szybko rosło zatrudnienie, zmieniało się prawo, wymagania importerów dotyczące sprawozdawczości, pojawiła się konieczność bieżącego raportowania i utworzenia działu kontrolingu. Kluczowy był też dostęp do wykfalifikowanych partnerów serwisowych, no i oczywiście najważniejsza sprawa – funkcjonalność systemu i łatwość integracji z naszym środowiskiem informatycznym.” - mówi Łukasz Hormański, członek zarządu firmy Mojsiuk.

bulb-icon

Rozwiązanie

Początkowo wdrożenie było dosyć skomplikowane, ze względu na złożoność całej organizacji, lecz dzięki dobremu planowaniu odbyło się bez większych problemów. W kolejnych latach spółka Mojsiuk wzrosła kilkukrotnie, powstały dodatkowe spółki obsługujące kolejne marki, w których również wprowadzono Sage Symfonia ERP. Podstawowy zestaw modułów został także rozszerzony o elektroniczne deklaracje, dzięki czemu firma mogła płynnie i bez opóźnień, od początku wprowadzenia zmian legislacyjnych, generować pliki JPK. Tak działa m.in. hurtownia danych obsługująca budżet sprzedażowy i serwisowy pojazdów. Hurtownia jest zintegrowana z Sage Symfonia Finanse i Księgowość, dzięki czemu następuje płynne przekazywanie danych między systemami. Ze względu na wielkość firmy i złożoność systemów, firma Mojsiuk posiada własny dział IT, a jednocześnie korzysta ze wsparcia partnera firmy Sage – firmy Complex, w obszarze utrzymania i rozwoju pakietów Sage Symfonia ERP.

puzzle-icon

Wynik

„Inwestując w Sage Symfonia ERP, zyskaliśmy nie tylko silne lokalne wsparcie, ale też doświadczenie osób, które się nami opiekują, zdobyte przy innych wdrożeniach w sieciach motoryzacyjnych, w spółkach dealerskich czy hurtowniach części. Dużym atutem jest elastyczność tego oprogramowania i duża baza różnego typu dodatkowych funkcjonalności i raportów dostosowanych do specyfiki naszej branży. Dla nas ważna jest też skalowalność systemu i możliwość jego ciągłego rozwoju, zapewniona przez producenta oprogramowania, w tym oczywiście dostosowanie do aktualnych przepisów.” Łukasz Hormański, członek zarządu firmy Mojsiuk.

Zobacz jak to rozwiązanie działa u innych