zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Sage Symfonia ERP pozwala wszystkim spółkom Grupy Mojsiuk, bezpiecznie, stabilnie i rzetelnie prowadzić księgi rachunkowe oraz sprawy kadrowo-płacowe.

Klient: Grupa Mojsiuk

Branża: Usługi - motoryzacja

Lokalizacja: Polska – Koszalin, Szczecin, Gorzów Wielkopolski

Produkty: Sage Symfonia ERP

Charakterystyka marki

Grupa Mojsiuk ze Starych Bielic k. Koszalina należy do gigantów motoryzacyjnych w regionie, w jej skład wchodzą: Mojsiuk ASO Mercedes-Benz, Auto Mojsiuk KM ASO Honda, Mojsiuk Motor ASO Peugeot, Mojsiuk Centrum Blacharsko- Lakiernicze – jedno z największych i najnowocześniejszych w kraju. Od blisko 40 lat rośnie w siłę i wciąż dynamicznie się rozwija.

Pobierz historie sukcesu
Wybraliśmy Sage Symfonia ERP przede wszystkim ze względu na rekomendacje firm motoryzacyjnych oraz stabilność rozwiązania i firmy. Kluczowy był też dostęp do wykwalifikowanych partnerów serwisowych, no i oczywiście najważniejsza sprawa – funkcjonalność systemu i łatwość integracji z naszym środowiskiem informatycznym. Model ten polegał na szybkim przysposabianiu młodych pracowników do obsługi oprogramowania, w zakresie świadczonych usług księgowych, w szczególności do prostych i powtarzalnych operacji.

Łukasz Hormański
członek zarządu firmy Mojsiuk

bell-icon

Wyzwanie

"Zależało nam przede wszystkim na optymalizacji procesów finansowych i kadrowo-płacowych – w tym okresie szybko rosło zatrudnienie, zmieniało się prawo, wymagania importerów dotyczące sprawozdawczości, pojawiła się konieczność bieżącego raportowania i utworzenia działu kontrolingu."


Łukasz Hormański
członek zarządu firmy Mojsiuk

bulb-icon

Rozwiązanie

Początkowo wdrożenie było dosyć skomplikowane, ze względu na złożoność całej organizacji, lecz dzięki dobremu planowaniu odbyło się bez większych problemów. W kolejnych latach spółka Mojsiuk wzrosła kilkukrotnie, powstały dodatkowe spółki obsługujące kolejne marki, w których również wprowadzono Sage Symfonia ERP. Podstawowy zestaw modułów został także rozszerzony o elektroniczne deklaracje, dzięki czemu firma mogła płynnie i bez opóźnień, od początku wprowadzenia zmian legislacyjnych, generować pliki JPK. Tak działa m.in. hurtownia danych obsługująca budżet sprzedażowy i serwisowy pojazdów. Hurtownia jest zintegrowana z Sage Symfonia Finanse i Księgowość, dzięki czemu następuje płynne przekazywanie danych między systemami. Ze względu na wielkość firmy i złożoność systemów, firma Mojsiuk posiada własny dział IT, a jednocześnie korzysta ze wsparcia partnera firmy Sage – firmy Complex, w obszarze utrzymania i rozwoju pakietów Sage Symfonia ERP.

puzzle-icon

Wynik

„Inwestując w Sage Symfonia ERP, zyskaliśmy nie tylko silne lokalne wsparcie, ale też doświadczenie osób, które się nami opiekują, zdobyte przy innych wdrożeniach w sieciach motoryzacyjnych, w spółkach dealerskich czy hurtowniach części. Dużym atutem jest elastyczność tego oprogramowania i duża baza różnego typu dodatkowych funkcjonalności i raportów dostosowanych do specyfiki naszej branży. Dla nas ważna jest też skalowalność systemu i możliwość jego ciągłego rozwoju, zapewniona przez producenta oprogramowania, w tym oczywiście dostosowanie do aktualnych przepisów.” Łukasz Hormański, członek zarządu firmy Mojsiuk.

Sprawdź inne Case Studies

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych klientów? Przeczytaj nasze pozostałe Case Studies.

Powrót do strony głównej
Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone