zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Jak technologia chmurowa może zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa

Jak technologia chmurowa może zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa

06 lipca 2018

Zarządzanie

Technologia chmurowa jest jednym z głównych czynników zwiększających efektywność przedsiębiorstw. Nie tylko przyspiesza przebieg procesów, ale także przynosi korzyść pracownikom, umożliwiając sprawne i wydajne wykonywanie zadań.


Dotyczy to także efektywności obserwowanej z perspektywy działu HR, z wdrożonymi systemami zarządzania płacami, danymi i wydajnością oraz pozyskiwaniem talentów.


Oto pięć obszarów, w których można zastosować w przedsiębiorstwie technologię chmurową, aby poprawić efektowność pracy załogi.


1. Udostępnianie zasobów


Na najbardziej podstawowym poziomie efektywność przedsiębiorstwa obserwowana z perspektywy działu HR poprawia się istotnie po wprowadzeniu udostępniania zasobów za pośrednictwem chmury. Nie jest tajemnicą, że przedsiębiorstwa na całym świecie stają się bardziej efektywne, jeśli udostępnianie dokumentów w chmurze staje się standardem – tak samo może się zmienić efektywność Twojej firmy.

2. Zaawansowane zabezpieczenia wrażliwych informacji


Rozwój techniki i zabezpieczeń w technologii chmurowej, na przykład kompleksowe szyfrowanie, gwarantuje, że wrażliwe informacje działu HR Twojej firmy są bezpieczne w sieciach chmurowych. Zapewniona jest także zgodność z nowymi przepisami, np. RODO, ponieważ systemy chmurowe oferują ochronę danych osobowych.


To sprawia, że takie systemy, jak Dysk Google, są obecnie intensywnie wykorzystywane przez wiele przedsiębiorstw jako elastyczne, bezpieczne i bezpłatne oprogramowanie. Na przykład, używając Dokumentów Google zamiast tradycyjnych programów edycji tekstów, można zwiększyć efektywność przebiegu prac, ponieważ wszystkie dokumenty umożliwiają natychmiastową współpracę.


Z perspektywy działu HR oznacza to, że uzyskiwanie danych od wielu pracowników jednocześnie staje się procesem prostym i efektywnym. Jest to także powszechne zjawisko w przypadku procesów płacowych i systemów, które powinny być monitorowane na platformach umożliwiających współpracę, takich jak wymienione wyżej.


3. Wydajność pracowników


Powstają coraz bardziej zaawansowane chmurowe platformy komunikacyjne, jeszcze bardziej ułatwiając zarządzanie ludźmi. Systemy te wspomagają wydajną pracę, ponieważ wszyscy pracownicy mogą korzystać z jednej platformy zamiast z wielu rozproszonych rozwiązań.


Jednak korzyści wynikające z wprowadzenia jednego systemu do rozmów telefonicznych, wiadomości błyskawicznych, telekonferencji i wideorozmów są większe niż tylko wzrost wydajności pracowników. Chmurowe systemy komunikacyjne mogą zarządzać danymi pozwalającymi określić produktywność pracy personelu.


Wzrost efektywności w organizacji wynika także z widoku dostępności pracowników, co pozwala uniknąć marnowania czasu na rozmowy telefoniczne w celu znalezienia osoby, która właśnie jest niedostępna.


Poza tym systemy te dostarczają informacji o aktywności osób pracujących na komputerach, więc pracownicy mogą obserwować produktywność, przepływ pracy i dostępność.


4. Rekrutacja i pozyskiwanie talentów


Obecnie znacznie zwiększyła się możliwość prowadzenia wideokonferencji i telefonicznych rozmów międzynarodowych przez Internet. Jest to wynikiem globalnego wzrostu szybkości i dostępności łączności szerokopasmowej, a także pojawienia się ekonomicznych komputerów i procesorów, które mogą skuteczniej pracować przy większych obciążeniach.


Jakość wideorozmów odpowiada obecnie jakości rozmów bezpośrednich, co oznacza, że pozyskiwanie talentów na rynku międzynarodowym nie wymaga pokonywania problemów związanych z lokalizacją geograficzną.


Taka sytuacja nie tylko ułatwia komunikację międzynarodową i zwiększa efektywność w środowisku pracy, ale poszerza możliwości globalnych rekrutacji.


5. Płace i koszty


Obecnie narzędzia chmurowe służą do obsługi płac i kosztów. Niegdyś uciążliwe i powolne procesy, takie jak wypełnianie dokumentów dotyczących kosztów, obecnie przebiegają niezwykle efektywnie dzięki prostej aplikacji.


Dawniej usprawnienie tych procesów wymagałoby inwestycji w kosztowne i wymagające znacznych nakładów na utrzymanie oprogramowanie i sprzęt. Chmurowe oprogramowanie księgowe może ograniczyć taką konieczność.


Systemy chmurowe są ogólnie postrzegane jako istotne dla produktywności podczas realizacji celów biznesowych, ale nie przypisuje się im szczególnego znaczenia, jeśli chodzi o efektywność działań HR czy politykę zarządzania ludźmi. Jest jednak jasne, że technologia chmurowa może mieć istotne znaczenie dla umożliwienia efektywnego działania systemu płacowego, zarządzania wydajnością i pozyskiwania talentów.


W miarę rozwoju technologii nastąpi dalsza integracja procesów zarządzania ludźmi w obrębie tych rozwiązań. W 2018 roku i później wykorzystanie technologii chmurowej w strukturach HR stanie się absolutną koniecznością.


Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone
/*gatedcontent/