zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

JPK i e-kontrole podatkowe - Sage.com.pl

JPK i e-kontrole podatkowe - Sage.com.pl

17 lutego 2016

Od 1 lipca urzędy skarbowe będą przeprowadzały e-kontrole podatkowe

Dotychczas kontrole odbywały się w sposób tradycyjny. Kontrolerzy przeglądali księgi pozycja po pozycji. Od 1 lipca, na potrzeby kontroli podatkowych przedsiębiorcy zobowiązani będą do przekazywania danych w łatwej do odczytania formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK). 

Wdrożenie JPK umożliwi urzędom skarbowym precyzyjną analizę wszystkich kosztów i dowodów wezwanego do kontroli przedsiębiorstwa oraz – co niezwykle istotne – pozwoli na wykorzystanie tych danych do zaawansowanych kontroli krzyżowych. Wszystko wskazuje też na to, że kontroli podlegać będą nie tylko faktury, jako takie, ale nawet poszczególne ich pozycje. Wszystkie informacje dotyczące działalności gospodarczej będą analizowane przez urzędy skarbowe w sposób elektroniczny.

Jak to wpłynie na biznes? Przedsiębiorcy będą musieli unowocześnić swoje systemy informatyczne. Jeżeli posiadane w firmie systemy nie wspierają funkcjonalności JPK - będą musiały zostać zastąpione nowymi. Takimi, które obsługują JPK. W związku z tym przedsiębiorcy będą musieli w swoich budżetach wygospodarować odpowiednie kwoty by przeprowadzić odpowiednie zmiany i przygotować firmę na elektroniczne kontrole podatkowe.

Więcej informacji o JPK i elektronicznych kontrolach podatkowych na sage.com.pl/e-kontrole

Zapraszam na mój profil w serwisie Twitter @Piotr_Ciski, gdzie znajdziesz wiele inspirujących materiałów dotyczących elektronicznych kontroli podatkowych oraz jednolitego pliku kontrolnego. 

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone