zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

14 sierpnia 2015

Uniwersalny standard e-faktury – czym jest i dlaczego jest potrzebny?

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego Dyrektywy 2014/55/EU w krajach UE, administracja państwowa wszystkich szczebli będzie zobowiązana przyjmować – od wykonawców zamówień publicznych i podmiotów wykorzystujących środki unijne – faktury w postaci elektronicznej w standardzie, umożlwiającym automatycznie przetwarzanie danych (np. w procesach księgowania czy rozliczeniach podatkowych). Celem wprowadzenia Dyrektywy jest redukcja kosztów operacyjnych administracji i przedsiębiorstw. Szacujemy, że z tytułu przetwarzania faktur papierowych, każdego roku w Polsce firmy i administracja państwowa tracą ok. 1,5 mld złotych.

Czym jest standard e-faktury?

Uniwersalny standard e-faktury jest plikiem PDF (obrazem dokumentu) zawierającym metadane. Dzięki temu umożliwia przekazanie w jednym dokumencie informację czytelną zarówno dla osoby odbierającej, jak i dla systemu informatycznego. Dzięki temu, e-faktura może być automatycznie wprowadzana do programów finansowo-księgowych i archiwizowana – bez konieczności drukowania, skanowania lub ręcznego przepisywania danych.

Standard e-faktury opracowany przez Sage jest pierwszym w Polsce formatem pozytywnie zweryfikowanym przez Krajowe Forum Elektronicznego Fakturowania (KFEF).

Serwis miedzyfirmami.pl - też z pozytywną weryfikacją KWFEF

KWFEF, obok pozytywnej opinii o naszym standardzie e-faktury, zweryfikowało również serwis miedzyfirmami.pl, który służy do wymiany elektronicznych dokumentów. Wykorzystanie tego serwisu do wymiany e-faktur pozwala całkowicie zautomatyzować obieg faktur, jak również ich obsługę po stronie odbiorcy, niezależnie od rodzaju użytkowanego przez niego oprogramowania. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu w miedzyfirmami.pl API, pozwalającemu zintegrować oprogramowanie z usługami serwisu.

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone