zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Dlaczego przejście do chmury może poprawić sytuację finansową Twojej firmy

Dlaczego przejście do chmury może poprawić sytuację finansową Twojej firmy

10 sierpnia 2018

Zarządzanie

Używanie oprogramowania i systemów w chmurze staje się coraz ważniejszym aspektem nowoczesnego przedsiębiorstwa. W ostatnich latach stało się jasne, że technologie przetwarzania w chmurze mają do odegrania kluczową rolę w działaniu firm teraz i w przyszłości.


Korzyści, które można uzyskać, są różne: od poprawy finansów firmy poprzez eliminację konieczności posiadania drogich licencji i oprogramowania instalowanego na serwerze w biurze, po zapewnienie zespołowi finansowemu dostępu w czasie rzeczywistym do danych mogących wpływać na sposób i miejsce wydawania pieniędzy.


Twój zespół HR także zyska, zarówno z organizacyjnego, jak i finansowego punktu widzenia, zyskując lepsze możliwości sporządzania raportów dotyczących pracowników, ograniczając koszty związane z ich nieobecnością i korzystając z dostępu do omówienia najnowszych kwestii prawnych.


Nie zostawaj w tyle


Czy grozi Ci pozostanie w tyle za konkurencją, jeśli Twoja firma jeszcze rozważa przejście przejście do chmury? Jeśli nie masz pewności co do praktycznych implikacji i zalet korzystania z usług chmurowych, weź pod uwagę cztery kwestie.


Najwyższa dostępność


Jako że systemy chmurowe dla firm są rozwiązaniami internetowymi, można z nich korzystać w dowolnym miejscu. Zapewnia to możliwości dostępu i elastyczność, szczególnie ważną, jeśli Twoja firma jest dużym przedsiębiorstwem z pracownikami w różnych lokalizacjach, pracującymi w różnych strefach czasowych.


Wzrost efektywności kosztowej


Tradycyjnie Twoja firma realizowałaby potrzeby obliczeniowe, dokonując wcześniejszych inwestycji i ponosząc bieżące wydatki na utrzymanie systemów lokalnych. Modele subskrypcyjne umożliwiają zarządzanie kosztami systemów chmurowych w ramach regularnych płatności, co korzystnie wpływa na płynność finansową.


Elastyczność


Pojemność systemów przetwarzania w chmurze nie jest ustalona raz na zawsze — można ją dostosowywać do potrzeb firmy w różnych momentach. Może się to okazać niezwykle korzystne, jeśli firma będzie musiała obsłużyć nagły wzrost popytu — na przykład w pewnych okresach roku.


Jesteś zainteresowany bezpłatnymi konsultacjami w zakresie cyfryzacji?

Proszę o kontakt

Integracja z innymi narzędziami


Wiele aplikacji chmurowych można łączyć i integrować z innymi uzupełniającymi systemami. Oprogramowanie księgowe na przykład można synchronizować z kontami bankowymi, narzędziami do zarządzania relacjami z klientami i różnymi aplikacjami mobilnymi, aby zapewnić przedsiębiorstwu maksimum wygody, widoczności i efektywności.


Przejście do chmury może zaoszczędzić czas i pieniądze


Na ile istotne jest przejście do chmury?


W raporcie dostawcy zabezpieczeń, firmyy McAfee, Building Trust in a Cloudy Sky, wykorzystano ankietę przeprowadzoną z udziałem ponad 2000 specjalistów IT we wrześniu 2016 r. Wyniki wykazały, że 93% organizacji korzysta z jakieś formy chmury.


Przewidywania z okresu prowadzenia badania zakładały, że w ciągu 15 miesięcy wydatki na chmurę będą stanowić 80% budżetów działów IT.


W badaniu firmy McAfee podkreślono różne trendy w wykorzystaniu chmury, w tym zmianę w obszarze architektury od „w większości prywatnej” w 2015 r. do „głównie hybrydowej publiczno/prywatnej” w 2016 r.


Odrębne wyniki firmy Gartner także podkreślały rosnącą akceptację usług chmurowych i ich potencjał do wykorzystania w biznesie. Badanie przeprowadzone na chmurze publicznej wskazało 18-procentowy wzrost rynkowy w 2017 r. podnoszący jej wartość do 246,8 mld USD (184,7 mld GBP).


Czy chmura ma podstawowe znaczenie dla przedsiębiorstw?


Być może nie osiągnęliśmy jeszcze punktu, w którym chmury obliczeniowe mogłyby być postrzegane jako absolutnie niezbędne źródło zasobów dla przedsiębiorstw, ale nie ma wątpliwości, że cały czas zyskują one na znaczeniu.


Nie ulega wątpliwości, że w konkurencyjnych, przyszłościowych branżach, w których coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z możliwości wynikających z migracji do chmury, firmy odwlekające tę decyzję ryzykują pozostaniem w tyle za konkurencją.


Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone