zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

27 października 2017

Co możesz zyskać pracując w chmurze? 

W dynamicznie zmieniającym się świecie, dla przedsiębiorców ważne jest, aby korzystać z nowoczesnych narzędzi ułatwiających wymianę danych pomiędzy wszystkim członkami zespołu. Korzystając z funkcjonalności jakie daje praca w chmurze, możesz zostawić konkurencję daleko w tyle.

Dziś niemal połowa Polaków korzysta z Internetu mobilnego (w 2012 – 5%, w 2009 – 1%), a ok 70% sięga po tablet przynajmniej raz w tygodniu. Jednak zaledwie 8% polskich przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań chmurowych. Wraz z rosnącym dostępem do urządzeń mobilnych, z desktopu do chmury przeniesie się również technologia wspierająca biznes, która w najbliższym czasie stanie się częścią życia coraz większej ilości właścicieli firm i przedsiębiorców.

Teraz nawet księgowość można będzie prowadzić w chmurze, ponieważ powstające rozwiązania są tak tworzone, by doskonale działały na smartfonie, tablecie, laptopie i podobnych urządzeniach. Co jednak oznacza „być w chmurze” i jakie może to przynieść korzyści dla Twojej działalności?


Co daje praca w chmurze?

Oto kilka przykładów, jak platformy oparte na technologii chmury mogą zmienić Twoje życie i firmę na lepsze:


Prosta i skuteczna technologia

Praca tam gdzie chcesz i kiedy chcesz - brzmi jak technologiczne science fiction? A jednak platformy chmurowe są proste w użyciu, integrują się z Twoją firmą i są automatycznie aktualizowane. Nie ryzykujesz więc utraty niezapisanych danych. Możesz nawet powiązać systemy CRM (do zarządzania relacjami z klientami) oraz narzędzia do raportowania, co umożliwi Ci korzystanie z kluczowych systemów biznesowych za pomocą jednego narzędzia.


Odzyskaj weekendy

Według raportu „Walk With Me”, równowaga pomiędzy pracą, a życiem prywatnym jest ważną kwestią dla młodych przedsiębiorców2. Około 66% badanych przedsiębiorców stawia swoje życie osobiste na pierwszym miejscu, przed pracą, a 62% gotowych jest zrezygnować z zysków, aby zachować wierność swoim osobistym wartościom i etyce .

Dzięki chmurze możesz swobodnie zarządzać swoją firmą, tak jak potrzebujesz i wtedy, kiedy potrzebujesz. To świetny sposób na zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym i utrzymanie doskonałej harmonii.


Pokonywanie biurokracji

Od prawa pracy i prawa podatkowego, po przepisy o ochronie danych osobowych - jako właściciel firmy wiesz, że wszechobecna biurokracja jest zmorą przedsiębiorcy. Rozwiązania księgowe oparte na chmurze są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do zmian prawnych. Wiesz o nich, ale nie musisz sobie zawracać głowy śledzeniem ich.


Zmniejszanie kosztów ogólnych

Koszty operacyjne prowadzenia firmy stale rosną. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej przedsiębiorców pracuje w domu lub w wirtualnych biurach i zachęca do tego swoich pracowników. Praca w chmurze pozwala ograniczyć fizyczną wielkość powierzchni biurowej i koszty z tym związane.

Badania przeprowadzone przez firmę FlexJobs wskazują, że 85% milenialsów wolałoby pracować zdalnie przez 100% czasu, a 54% oczekuje elastycznego czasu pracy lub alternatywnego harmonogramu. Warto więc to rozważyć będąc przedsiębiorcą.


Pozyskiwanie nowych pracowników

W czasach, gdy rynek pracy należy do pracowników, możliwość pracy zdalnej otwiera możliwości dotarcia do szerszej grupy osób. Na przykład osoby, które obecnie nie pracują na etacie ze względu na inne zobowiązania, mogłyby rozważyć powrót do pracy, gdyby miały szansę robić to zdalnie. Starsze osoby mogłyby opóźnić odejście na emeryturę, gdyby pozwolono im pracować w swoim własnym tempie, firma zaś zyskałaby kontynuując zatrudnienie doświadczonych pracowników niższym kosztem.


Szybsza i łatwiejsza komunikacja

Dzięki rozwojowi technologii chmurowej obecnie łatwiej niż kiedykolwiek można wymieniać informacje i utrzymywać kontakty z pracownikami. Pliki przenosi się bez użycia dysków, dzięki narzędziom takim jak OneDrive. Osoby znajdujące się w innych krajach mogą odbywać spotkania w cztery oczy korzystając ze Skype dla firm.

Dziś oczekujemy od oprogramowania, aby działało zawsze i wszędzie tam, gdzie działa firma. Tego samego spodziewamy się też od systemów do zarządzania. Jeśli możesz mieć dostęp do poczty elektronicznej i muzyki poprzez serwisy oparte na chmurze, to dlaczego to samo nie miałoby być możliwe w przypadku harmonogramów, zestawień wydatków i raportów?

Jest wiele sposobów umożliwiających elastyczną pracę przy użyciu chmury, a korzystanie z niej nie wymaga ogromnych inwestycji czasu, pieniędzy, ani wysiłku. Umożliwia jednak szybszy i bardziej dynamiczny rozwój biznesu. 

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone