zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Trzy proste sposoby wykorzystania technologii, by czerpać korzyści z pracy zdalnej

Trzy proste sposoby wykorzystania technologii, by czerpać korzyści z pracy zdalnej

18 czerwca 2018

Zarządzanie

Świat biznesu szybko się zmienia. Globalne powiązania wiedzy, technologii, kapitału oraz wymiany handlowej są dziś silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał szybko ulec zmianie. W tej sytuacji ogromnego znaczenia nabiera technologia umożliwiająca pracę mobilną.


Głównym czynnikiem umożliwiającym urzeczywistnienie koncepcji mobilności siły roboczej jest technologia. Tylko urządzenia elektroniczne i narzędzia online umożliwiają skuteczne odseparowanie pracy od lokalizacji fizycznej.


Jak praca mobilna może zmieniać rzeczywistość


Mobilne narzędzia pracy pozwalają pracownikom wykorzystywać i wprowadzać informacje, współpracować nad projektami i pozostawać w kontakcie z resztą zespołu bez względu na miejsce pobytu. Wynikają z tego ogromne możliwości i korzyści dla przedsiębiorstwa. Zapewniając pracownikom możliwość pracy z każdego miejsca, w jakim się znajdą, zwiększasz produktywność w swojej organizacji. To przekłada się na wzrost efektywności, oszczędności kosztów i zadowolenia pracowników.


Dla osób pracujących w dużych aglomeracjach, ale mieszkających z dala od centrum, takie wydarzenia, jak wypadek drogowy czy strajk pracowników komunikacji miejskiej powodują poważne problemy z dotarciem do pracy. Jeśli w przedsiębiorstwie wdrożono model pracy mobilnej, pracownicy mogą wykonywać swoje zadania zdalnie, co zasadniczo zmienia ich sytuację w przypadku problemów z dojazdem.


Badania ankietowe wykazują, że nawet jeden na pięciu pracowników biurowych zdecydowałby się na zamieszkanie poza miastem, gdyby miał możliwość pracy zdalnej. Elastyczne miejsce pracy i lepsza równowaga między pracą a życiem prywatnym są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż samo wynagrodzenie — szczególnie przez młodszych pracowników.


Oto trzy rozwiązania, które przedsiębiorstwo może wprowadzić od razu, aby umożliwić zespołom pracę mobilną.


Udostępnianie plików i danych w chmurze


Pora skończyć z koniecznością zapisywania przez pracowników plików na ich komputerach. To samo dotyczy dokumentów przesyłanych e-mailem w obrębie firmy i problemów wynikających z wielu wersji plików krążących w sieci.


Warto stworzyć system pozwalający pracownikom udostępniać pliki i dane robocze w chmurze. Dzięki wprowadzeniu przetwarzania w chmurze wszystkie osoby mogą pracować nad tymi samymi plikami, nie obawiając się ich powielania lub pracy nad nieaktualną wersją.


Z kolei zapisywanie dokumentów w chmurze zapewnia ich bezpieczeństwo, więc można zapomnieć o tych strasznych chwilach, kiedy z powodu awarii komputera wszystkie zapisane na nim pliki zostają bezpowrotnie utracone. Praca mobilna oznacza koniec przymusowej obecności pracowników w biurze.


Używanie aplikacji mobilnych, aby pozostać w kontakcie w podróży


Telefony komórkowe są wszechobecne, a oferta aplikacji mobilnych bogata. Dlaczego zatem nie wykorzystać tego w pracy?


Dzięki aplikacjom mobilnym pracownicy mogą stale pozostawać w kontakcie, co oznacza, że mogą pracować z domu, kawiarni czy podczas pobytu w innej placówce przedsiębiorstwa znajdującej się w innej części kraju lub nawet świata.


Używanie aplikacji mobilnych oznacza też, że nie trzeba czekać z podjęciem ważnych decyzji do chwili, aż kluczowa osoba powróci do biura. Można mieć pewność, że praca zostanie wykonana na czas, a jej główne etapy zostaną zakończone odpowiednio wcześniej, tak aby zapewnić harmonijną realizację zadań.


Oprogramowanie finansowe w chmurze zapewnia dostęp do bieżących danych


Wyobraź sobie, że uczestniczysz w spotkaniu z kluczowym lub potencjalnym klientem i potrzebujesz dostępu do najnowszych danych finansowych. W przeszłości należało zabrać ze sobą kilka slajdów i użyć ich w czasie spotkania. Jednak jeśli spotkanie odbywało się w innym miejscu, w innej strefie czasowej, do momentu jego rozpoczęcia dane traciły aktualność. Nie musi tak być.


Oprogramowanie finansowe w chmurze zapewnia dostęp do danych w czasie rzeczywistym, co jest wielką pomocą podczas ważnych spotkań i aktualizacji danych firmowych. Z kolei korzystanie z aktualnych raportów i pulpitów nawigacyjnych zapewnia dostęp do informacji gromadzonych przez pracowników.


Jeśli Twoje przedsiębiorstwo ma wiele placówek w całym kraju lub choćby korzysta z pracy mobilnych handlowców, dostęp do rozwiązania obsługującego wiele walut i języków pozwoli Twojemu zespołowi zapanować nad liczbami.


Zmieniając sposób prowadzenia działalności i wykorzystując technologię oraz pracę mobilną, można zwiększyć elastyczność i produktywność przedsiębiorstwa; łatwiej osiągnąć założone cele i zostać liderem rynku. Warto zapewniać pracownikom możliwość elastycznego wykonywania pracy dzięki nowoczesnym technologiom, co będzie korzystne zarówno dla nich samych, jak i dla całego przedsiębiorstwa.

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone
/*gatedcontent/