zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

27 października 2016

Dlaczego czasem warto pracować zdalnie

Jednym ze sposobów uchronienia się przed wypaleniem zawodowym w dużych firmach jest home office. Korporacje wprowadzają do systemów pracy tryb mieszany, w którym jeden lub dwa dni w tygodniu pracuje się spoza biura.

O zaletach pracy zdalnej sporo mogą powiedzieć pracownicy korporacji . Choć firmy robią dziś wiele, by stworzyć swoim pracownikom dobre warunki pracy, trudno nieraz uciec od natłoku – bodźców, ludzi, dźwięków. W końcu nie bez powodu znane centrum biurowe w Warszawie nazywa się Mordorem, a drugie ciągle rozwijane zyskało już nazwę Armageddon.

Pracownicy dużej korporacji IT pytani o zalety pracy zdalnej uszeregowali korzyści na liście top 10. Wśród nich są takie kategorie jak work-life balance, oszczędności czasu dojazdu i paliwa, lepsza atmosfera pracy, większa produktywność.

Przeciwnicy home office wskazują m.in. na ograniczone możliwości kontroli pracowników zdalnych. Naszym zdaniem, restrykcyjna kontrola i „doświadczenie obecności przełożonego” nie jest konieczne, jeśli pracownicy mają jasno postawione cele i wdrożone są metody mierzenia ich rezultatów pracy.

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone