zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

13 lutego 2017

W jaki sposób dziesięciokrotnie zwiększyć wydajność działu kadrowego?

Manager działu HR nie tylko zajmuje się kwestiami pracowniczymi od strony kadrowo-płacowej i prawnej, ale jest także specjalistą posiadającym wiedzę na temat aktualnych trendów na rynku pracy. Bezbłędnie wypełnia dokumentację pracowniczą i oblicza wynagrodzenia zatrudnionym w firmie pracownikom. Nic nie zastąpi rzeczywistego wsparcia ze strony wysokiej klasy kadrowego.


Dynamicznie zmieniająca się sytuacja prawna nie jest sprzymierzeńcem dla managera działu kadr. Według danych Grant Thornton Polska ma najbardziej zmienne prawo w całej Unii Europejskiej.


4 godziny dziennie na czytanie ustaw

Od 2012 roku wyprodukowaliśmy średnio 56 razy więcej przepisów niż najbardziej stabilna pod względem prawnym w Europie Szwecja. W samym tylko 2016 roku weszło w życie aż 31 813 aktów prawnych, czyli najwięcej od 1918 roku. Na ich przeczytanie przedsiębiorca musiałby poświęcić każdego dnia roboczego ponad 4 godziny.


Jedynie na początku 2017 r. wprowadzono wiele zmian w Kodeksie pracy. były to m.in. zmiany dotyczące:

- regulaminu wynagradzania,

- wydawania świadectw pracy,

-  wprowadzania regulaminu pracy,

- współodpowiedzialności materialnej pracownika

- terminów odwołania do sądów pracy.


Inne ważne zmiany w prawie pracy to także podwyższenie płacy minimalnej do wysokości 2000 zł brutto i wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej w wysokości 13 zł w umowach zleceniach i umowach o współpracy. Podwyższenie płacy oznacza także podwyższenie innych świadczeń, takich jak:

- odprawa dla zwalnianego pracownika

- dodatek za pracę w nocy.


Oprogramowanie, które zwiększa wydajność

To jedynie kilka przykładów szybko zmieniających się przepisów, do których musi być gotowa osoba pracująca w dziale kadrowym. Aby dobrze wykonywać swoje obowiązki musi ona mieć wsparcie solidnego partnera technologicznego, dostarczającego wydajne, szybkie i w 100% zgodne z aktualnym stanem prawnym oprogramowanie. 

Ważny jest też czas wykonywania poszczególnych zadań. Jak szacuje firma IRIS Software and Services kalkulacja płacy dla pojedynczego pracownika zajmuje ok. 1 minuty jeżeli wykonujemy ją w tradycyjny sposób. Używając specjalistycznego oprogramowania, skracamy ten czas do 20 sekund. W przypadku obliczania liczby przepracowanych dni, robiąc to tradycyjną metodą trzeba poświęcić ok. 5 minut. Przy użyciu programu kadrowo-płacowego można te same dane wygenerować w ciągu 20 sekund. Łączne oszczędności czasu, jakie manager działu kadr musi poświęcić na obsługę kadrowo-płacową jednego pracownika wynoszą ok. 10 min. Oznacza to, że wszystkie czynności zawodowe przy użyciu dobrego programu komputerowego można wykonać 10 razy krócej niż bez niego.

One-payroll

Jak obliczyć wynagrodzenia dla 10 000 pracowników?

Właśnie takim solidnym wsparciem w pracy kadrowych jest Sage Symfonia ERP Kadry i Płace. W ostatnim czasie wydajność programu została jeszcze silniej zwiększona, dzięki czemu jest on w stanie obsłużyć firmy zatrudniające nawet 10 000 pracowników. Obecnie na rynku oprogramowani trudno znaleźć rozwiązanie o podobnej wydajności i szybkości.

Technologia coraz silniej oddziałuje na biznes. Odpowiednio dobrane, optymalne oprogramowanie sprawia, że wiele procesów wewnątrz firmy może odbywać się automatycznie, co zwiększa wydajność pracy wszystkich członków organizacji. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza pieniądze i czas swoich pracowników, którzy mogą skupić się na innych zadaniach.

 

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone