zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

12 stycznia 2016

Kluczowe analizy biznesowe w zasięgu ręki

Przedsiębiorcy coraz częściej zarządzają firmą w sposób zdalny. Znajdując się poza siedzibą przedsiębiorstwa niezwykle ważne jest by mieć szybki i niezawodny dostęp do danych.

Prowadzenie firmy w warunkach współczesnej gospodarki w coraz mniejszym stopniu uzależnione jest od warunków biurowych. Nowoczesne środki komunikacyjne umożliwiają zarządzanie przedsiębiorstwem w oderwaniu od jej fizycznej lokalizacji, bez uszczerbku w dostępie do niezbędnych informacji. Z danych firmy Roambi wynika, że ponad 93% przedsiębiorców jest w stanie zarządzań swoją firmą, znajdując się poza jej siedzibą. Spośród tej liczby aż 57% przyznaje, że prowadzi biznes w taki sposób codziennie.

Firma badawcza IDC szacuje, iż globalna ilość informacji podwaja się co dwa lata. Jednocześnie jedynie 0,5% z danych napływających do firm jest w ogóle analizowana. Specjaliści firmy Tableau ogłosili, że mobilny dostęp do danych będzie jednym z dziesięciu najważniejszych trendów w obszarze business intelligence w 2016 r. Możliwość dotarcia do kokpitu z danymi ma być jednym z kluczowych punktów dynamicznego prowadzenia biznesu i szybszego podejmowania decyzji.

Biznes coraz bardziej mobilny

Współczesne smartfony w coraz mniejszym stopniu służą jako urządzenie do połączeń telefonicznych, a coraz bardziej upodabniają się do komputerów biurowych. Jeszcze w 2012 r. przewidywano, że w 2016 r. na całym świecie będzie w użyciu ok. miliarda smartfonów. Dzisiaj już wiemy, że w tym roku ma ich być dwukrotnie więcej, a ponad jedna trzecia z nich to urządzenia używane na co dzień główne do celów zawodowych. Firma Forrester szacuje, że już połowa pracowników używa tabletów przynajmniej raz w tygodniu w celach zawodowych. Badanie firmy Roambi wykazało, że niemal 98% przedsiębiorców korzysta przynajmniej raz w tygodniu z różnego typu danych, pochodzących z różnych źródeł. Jednocześnie, niemal 94% osób pracujących w danej chwili poza siedzibą firmy korzysta z danych za pomocą urządzeń mobilnych. Jednak jedynie 23% z nich otrzymuje dane w czasie rzeczywistym, natomiast ponad 67% uważa, że ich analiza trwa zbyt długo lub jest zbyt utrudniona.

Świat biznesu w coraz większym stopniu uniezależnia się od rozwiązań stacjonarnych. Ok. 64% amerykańskich przedsiębiorców korzysta obecnie z możliwości prowadzenia wideokonferencji. Dzięki temu procesy w organizacjach mogą przebiegać szybciej i skuteczniej. Coraz doskonalsze rozwiązania komunikacyjne sprawiają, że także korespondencja za pomocą poczty elektronicznej wydaje się coraz bardziej przestarzała i zbyt powolna.

Mobilny dostęp do informacji zwiększa konkurencyjność

Z badania przeprowadzonego przez IDG Research na zlecenie Sage wynika, że jedynie 40% przedsiębiorców ocenia zdolność spełniania wymagań klientów, gdy pracownicy znajdują się w podróży, jako doskonałą. Tymczasem sprawny dostęp do danych bez względu na lokalizację pozwala na zwiększenie sprzedaży. Skuteczniejszy dostęp do danych biznesowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych może zwiększyć sprzedaż nawet o 5%. Mobilny dostęp do danych pozwala osiągnąć 3-procentowy wzrost sprzedaży notowany na grupie nowych klientów. Z kolei lepszy dostęp do danych oznacza poprawę rentowności i skraca czas dostarczenia nowego produktu na rynek.

Jak wybrać mobilny Business Intelligence

Eksperci są zgodni, że jednym z najważniejszych kryteriów, którym należy się kierować wybierając platformę business intelligence dla swojej firmy jest użyteczność zastosowanych rozwiązań. Jednym z najważniejszych narzędzi z punktu widzenia użytkownika jest dostęp za pomocą urządzeń mobilnych. Trzeba pamiętać, by wybierając system do swojej organizacji, sprawdzić czy pozwala on na korzystanie przy użyciu najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych (dla przykładu – Sage Symfonia ERP Business Intelligence obsługuje tablety i smartfony pracujące w środowisku Android, iOS oraz Windows). Użytkownicy systemów do analizy biznesowej zwracają natomiast uwagę, by przede wszystkim mieć na uwadze poprawę i przyspieszenie procesów decyzyjnych. Na przykład, można spotkać rozwiązania z niezwykle barwnymi i atrakcyjnymi wizualnie dashboardami. Jednak skorzystanie z mocno rozbudowanych kokpitów przy pomocy tabletu może być utrudnione, ponieważ ich wielkość będzie powodowała powolne ładowanie i „zapychanie” łącza. Dlatego wybierając system business intelligence warto od razu sprawdzić w jakim zakresie interfejs jest przystosowany do urządzeń mobilnych.

Dzięki nowoczesnym narzędziom informatycznym umożliwiającym zdalny dostęp i analizowanie napływających informacji, zarówno przedsiębiorca, jak i pracownicy są w stanie optymalnie prowadzić sprawy firmowe. Mobilny dostęp do danych nie tylko nie zmniejsza szans biznesowych firmy, ale wręcz umożliwia skuteczniejsze funkcjonowanie na rynku i osiąganie lepszych wyników od konkurencji.

Wybierz Sage Symfonia ERP z Business Intelligence – odbierz iPad’a

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone