zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Dlaczego księgowość w chmurze może być korzystna dla rozwoju przedsiębiorstwa?

Dlaczego księgowość w chmurze może być korzystna dla rozwoju przedsiębiorstwa?

01 sierpnia 2018

Zarządzanie

Cyfrowa era zaowocowała niezliczonymi aplikacjami i platformami tworzonymi dla ułatwienia działania przedsiębiorstw.


Narzędzia te sprawdzają się całkiem nieźle, w bardzo wielu zakresach. Używane pojedynczo oszczędzają czas i pieniądze, okazują się zdumiewająco przydatne, ale wynik wykorzystania kilku naraz może być mniej spektakularny.


Na czym polega problem? Używanie wielu aplikacji może tworzyć wyspy niepołączonych danych, co skutkuje ich gorszą widocznością i spowalnia procesy, ograniczając efektywność najważniejszych decyzji biznesowych.


Co gorsza, mogą minąć lata, zanim szefowie zorientują się, jak rozproszone informacje uniemożliwiają im i ich zespołom odnoszenie sukcesów biznesowych.


Jak skłonić pracowników do współpracy?


W dzisiejszej gospodarce opartej na danych siła przedsiębiorstwa zależy od tego, jak efektywnie i szybko jest ono w stanie przetwarzać informacje o kluczowym znaczeniu.


Pracownicy mogą bez problemów zestawiać historię zakupów, rozliczenia i inne dane finansowe, używając oprogramowania ERP na potrzeby wewnętrzne. Z kolei oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) pozwoli pracownikom z łatwością monitorować interakcje zewnętrzne, aby wspierać marketing.


Jeśli jednak pojawi się potrzeba sporządzenia kluczowej prognozy sprzedaży — na ile niezawodnie mogą współpracować te systemy i pracownicy, aby przedstawić rzeczywiste perspektywy firmy? Niestety, ta współpraca pozostawia wiele do życzenia. Oddzielnie wdrażane systemy CRM i ERP wymagają synchronizacji danych. Firma może używać wielu platform w różnych działach, toteż spóźniona aktualizacja w jednym miejscu i przeoczenie w innym mogą poważnie zagrozić ocenie sytuacji i analizom biznesowym.


Praca zdalna jeszcze wyraźniej uwidacznia ten problem — główni członkowie zespołu mogą potrzebować dostępu do informacji w każdej chwili i z dowolnego miejsca. Muszą mieć pewność, że ich raporty będą znane w całej firmie, a nie tylko w jednym dziale.


Rozwiązanie


Chmurowe rozwiązanie księgowe ujednolica procesy wewnętrzne i zewnętrzne, zapewniając wszystkim użytkownikom dostęp do tej samej bazy danych online aktualizującej się w czasie rzeczywistym. Pracownicy zyskują drogocenny spokój ducha, ponieważ mogą pracować bezproblemowo i szybko niezależnie od swojej lokalizacji.


Jeśli spotykasz się z klientami poza siedzibą firmy, możesz użyć urządzenia mobilnego, aby błyskawicznie wprowadzić aktualizacje, na które koledzy w firmie mogą natychmiast zareagować. Wdrożenie głównej bazy danych pozwala uniknąć powielania pracy, co oznacza, że współpraca staje się bardziej intuicyjna, a kreatywność i efektywność pracowników rośnie.


Oszczędzanie czasu to wyzwanie, przed którym stoi cała firma


Jesteś zainteresowany bezpłatnymi konsultacjami w zakresie cyfryzacji?

Proszę o kontakt

Jak oszczędzać czas?


Badania ankietowe potwierdzają, że 38 procent spośród 700 księgowych jest sfrustrowana z powodu dodatkowych godzin spędzanych nad obliczeniami — trudno się dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, że niemal jedna trzecia spośród nich przyznaje się do ręcznego wprowadzania danych do arkuszy kalkulacyjnych lub pracy z papierowymi dokumentami.


Przeważająca większość ankietowanych twierdzi, że czeka na rozwiązanie techniczne, które pozwoli im zająć się ważniejszymi sprawami, na przykład obsługą klientów czy rozwijaniem działalności.


Wyniki każą zadać szefom pytanie, czy używane przez nich technologie pozwalają maksymalnie wykorzystać czas. Jeśli dane są wprowadzane ręcznie, wtedy rozproszone i potencjalnie niekompatybilne aplikacje mogą pogarszać sytuację, natomiast okresy wzrostu dodatkowo zwiększają obciążenie.


Rozwiązanie


Technologia chmurowa pozwala przejść na inteligentną automatyzację oszczędzającą czas i eliminującą mozolną papierkową pracę. W dłuższej perspektywie Twoja organizacja będzie tworzyć bardziej spójne katalogi i dokładniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu magazyny danych.


Zintegrowane narzędzia analityczne umożliwią Ci szybsze wyciąganie dokładniejszych wniosków uwzględniających wszelkie aspekty pracy firmy, co przełoży się na podejmowanie kluczowych decyzji w najlepszy możliwy sposób.


Na automatyzacji sieci skorzysta także personel, który zyska możliwość sprawniejszej pracy. Szkolenia lub aplikacje obsługujące urlopy można przenieść do środowiska samoobsługowego. Wniosek jest przesyłany elektronicznie, a menedżer lub pracownik otrzymuje powiadomienie i może zatwierdzić żądanie w dowolnym momencie i z każdego miejsca.


Dzięki szerokiemu wykorzystaniu poczty e-mail automatyzacja oparta na chmurze pozwala uniknąć tradycyjnych pułapek związanych z organizowaniem wydarzeń, planowaniem i punktualnością.


Jak zabezpieczyć systemy?


Oczywiście musisz wiedzieć, że Twoje dane są bezpieczne, ale to może być problem dla firm przechowujących wiele aplikacji we własnych infrastrukturach IT.


Twoi administratorzy IT muszą zapewnić aktualizacje i poprawki, a pracownicy muszą zapamiętywać wiele indywidualnych haseł, co bywa problematyczne. Ta sytuacja może sprowadzić poważne kłopoty na właścicieli przedsiębiorstw korzystających z opisanych rozwiązań w celu zabezpieczenia integralności danych.


Rozwiązanie


Opcja chmurowa umożliwia ujednolicenie danych w systemie CRM, danych księgowych i finansowych za pośrednictwem całkowicie zintegrowanego i bezpiecznego rozwiązania.


Wszystkie aktualizacje są przeprowadzane automatycznie w chmurze, podczas gdy usługodawca stale doskonali system, optymalizując zabezpieczenia. Dane o znaczeniu krytycznym są chronione w ramach rozwiązania, które dostosowuje się do wymagań rozwijającego się przedsiębiorstwa.


Zapewniona jest także zgodność z wytycznymi wielu instytucji, kursami walut i międzynarodowymi przepisami prawnymi. Dzięki temu zespoły IT mogą pracować spokojnie, a szefowie mogą zająć się tym, co najkorzystniejsze dla firmy.


Inteligentne wydatki


Nie da się ukryć, że działanie z wykorzystaniem rozproszonych aplikacji jest drenowaniem zasobów. Oczywiście, korzystasz z technologii, ale są lepsze sposoby prowadzenia działalności w erze cyfrowej.


Jeśli całe godziny są tracone na znajdowanie, wprowadzanie lub przesuwanie danych, to nie może to pozostać bez wpływu na przychody.


Badanie z 2015 r. wykazało, że corocznie w branży handlu detalicznego tracone są miliardy z powodu nieodpowiednich pomiarów nadmiernych zapasów i braków towarowych. Wewnętrzna dystrybucja danych jest niesprawna, ponieważ systemy nie mogą się skutecznie komunikować.


Te wyniki potwierdza raport Marketwired, w którym oszacowano, że firmy w Wielkiej Brytanii i USA tracą każdego roku łącznie 140 mld USD z powodu niepołączonych danych. Kiedy gra idzie o taką kwotę, ujednolicenie wysp informacji nabiera fundamentalnego znaczenia dla przetrwania firmy.


Rozwiązanie


Zastosuj chmurowe oprogramowanie księgowe, aby usprawnić i zautomatyzować procesy w celu ograniczenia przerostów zatrudnienia. Co więcej, wdrożenie automatycznych aktualizacji sprawi, że problemy z utrzymaniem i związane z tym rachunki odejdą w przeszłość.


Elastyczność cechująca księgowość w chmurze przekłada się na obniżenie łącznego kosztu posiadania, a subskrypcje umożliwiają firmie dobranie pojemności systemów stosownie do potrzeb, bez konieczności wielkich inwestycji w adaptację istniejącej lokalnej infrastruktury IT.


Kolejne etapy związane z księgowością w chmurze


Nadszedł czas, aby właściwie zająć się Twoimi najważniejszymi zasobami biznesowymi: przenosząc kluczowe dane finansowe i dane dotyczące klientów do chmurowego rozwiązania księgowego, możesz ujednolicić procesy, aby w najbezpieczniejszy możliwy sposób przygotować organizację na nadchodzącą przyszłość.


Zaoszczędzony czas i pieniądze można przeznaczyć na rozwój działalności i tworzenie firmy na światowym poziomie, na którą Ty i Twój zespół zasługujecie.


Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone