zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

16 sierpnia 2016

Księgowość w firmie prosta jak sms, czyli sztuczna inteligencja według Sage

Na rynku pojawiła się aplikacja Pegg, która umożliwia tekstowe lub głosowe wprowadzanie danych księgowych przez smartfona. Pegg jest zintegrowana z komunikatorem Slack. Jej podstawowym zadaniem jest wyeliminowanie żmudnego, ręcznego wprowadzania danych do komputera.

Pegg jest rodzajem czatbota, który działa jak inteligentny asystent wydatków i zarządzania finansami za pośrednictwem takich komunikatorów jak Facebook, Messenger i Slack, które mają już ponad dwa miliardy użytkowników.

Aplikacja eliminuje złożoność kwestii księgowych dzięki wykorzystaniu osiągnięć sztucznej inteligencji. Umożliwia przedsiębiorcom zarządzanie finansami w formie rozmów tekstowych, które przypominają w swojej prostocie sms-y. Użytkownik po prostu wpisuje lub mówi do smartfona np. kwotę ostatniego wydatku w restauracji czy na stacji paliw. Aplikacja sama rejestruje w programie dowody księgowe i w ten sposób eliminuje jeden z elementów procesów księgowych, czyli ręczne wprowadzanie danych do komputera oraz ich rejestrowanie w systemie księgowym.

Prezentując to rozwiązanie, prezes firmy Sage Stephen Kelly stwierdził, że celem wprowadzenia aplikacji Pegg była chęć uproszczenia księgowości w małych firmach. Według niego „dzięki Pegg stało się to tak proste jak wysłanie sms-a”. Prezes Kelly uważa, że „podstawowym kanałem, którym Pegg będzie się komunikował z użytkownikiem, jest Slack - najszybciej obecnie rozwijająca się aplikacja do zarządzania przedsiębiorstwem”.

Szef platformy w firmie Slack Jason Shellen ocenia, że przygotowywanie zestawień wydatków staje się dzięki Pegg „sprawnie przebiegającym, intuicyjnym procesem”. Po wysłaniu do aplikacji wiadomości zawierającej wydatki, nie trzeba już robić nic więcej, „można zapomnieć o uciążliwości gromadzenia papierowych świstków i wprowadzania z nich danych”.

Użytkownik Pegg ze startupu technologicznego Sure z Londynu powiedział, że „przy tak wielu dostępnych dziś technologiach, warto zadać sobie pytanie, dlaczego nadal jesteśmy przysypani czysto administracyjnymi zadaniami”. Według niego jesteśmy już tak przyzwyczajeni do wysyłania wiadomości znajomym czy członkom rodziny, że wykorzystanie tego sposobu w pracy staje się „dziecinnie proste, a przy tym skuteczne i co najważniejsze efektywne”.

Prezentacja aplikacji Pegg odbyła się podczas Sage Summit w Chicago, które jest jedną z największych na świecie globalnych konferencji małych i średnich firm. W zakończonym 28 lipca br. wydarzeniu uczestniczyło ponad 15 tysięcy przedsiębiorców z całego świata, wśród nich kilkudziesięciu z Polski.

Pegg dostępny jest teraz w wersji Beta. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na hellopegg.io.

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone