zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

5 prostych sposobów, dzięki którym przetwarzanie w chmurze może rozwiązać problemy z płatnościami

5 prostych sposobów, dzięki którym przetwarzanie w chmurze może rozwiązać problemy z płatnościami

26 czerwca 2018

Zarządzanie

Sposób prowadzenia działalności gospodarczej zmienia się dynamicznie, a wraz z nim zmieniają się stosowane technologie i usługi. Jedną z takich usług jest oprogramowanie do przetwarzania w chmurze umożliwiające zarządzanie danymi i plikami w Internecie, zamiast na twardym dysku komputera.


W samej tylko Wielkiej Brytanii już 77% firm korzysta z usług przetwarzania w chmurze, a zgodnie z przewidywaniami do roku 2018 wartość ta wzrośnie do 85%.


Przyjrzyjmy się pięciu znanym frustrującym problemom, które można rozwiązać dzięki przetwarzaniu w chmurze.


Łatwa praca poza biurem


Nikt nie lubi być zaskakiwany w połowie drogi do domu pojawieniem się pilnej faktury, która musi zostać natychmiast opłacona — i to z biurowego komputera. Przetwarzanie w chmurze sprawia, że dostęp do danych można uzyskać z dowolnego miejsca, więc każdy, kto ma połączenie z Internetem, może pracować efektywnie i bezpiecznie. Mobilna księgowość pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.


Jesteś zainteresowany bezpłatnymi konsultacjami w zakresie cyfryzacji?

Proszę o kontakt

Szybka reakcja na nagłe sytuacje


Wzrosty i spadki są stałym elementem biznesu — problem polega na tym, że reagowanie na wysokie zapotrzebowanie często prowadzi do marnowania zasobów, które przestają być potrzebne po unormowaniu się sytuacji. Można to rozwiązać za pomocą przetwarzania w chmurze oferującego skalowalne rozwiązania dostępne na żądanie.


Chmura jest bezpieczniejsza niż desktop


Obawiasz się o bezpieczeństwo swoich płatności lub danych klientów? Paradoksalne wyjście z czterech ścian biura jest bezpieczniejsze niż przechowywanie wrażliwych firmowych danych na dysku komputera. Firmy oferujące usługi przetwarzania w chmurze przeznaczają znacznie więcej środków na zapewnienie bezpieczeństwa. Ponieważ dostęp do danych wymaga logowania, nie musisz się martwić możliwością naruszenia zabezpieczeń, nawet gdy w czasie podróży służbowej zostawisz gdzieś laptopa.


Monitorowanie sytuacji


Zdarzyło Ci się, że miesięczny wyciąg bankowy okazał się niemiłą niespodzianką albo po fakcie wyszło na jaw, że w ważnej płatności pojawił się błąd? Przetwarzanie w chmurze pozwala z łatwością uniknąć takich sytuacji, ponieważ umożliwia natychmiastową synchronizację z bankiem, śledzenie wydatków i uzgadnianie transakcji.


Brak pomocy


W kwestiach finansowych i podatkowych osoby, które nie są specjalistami mogą mieć problemy z poruszaniem się, szczególnie w okresach dynamicznych zmian prawnych. Korzystając z usług chmurowych, można mieć pewność, że zmiany w przepisach zostaną wprowadzone do oprogramowania w czasie rzeczywistym.


Martwisz się o problemy z samym oprogramowaniem? Pamiętaj, że zawsze będziesz mieć łatwy dostęp do zaawansowanego wsparcia technicznego, więc nie grożą Ci szaleńcze poszukiwania kompetentnego specjalisty IT.


Chcesz dowiedzieć się więcej o chmurze, ale masz mnóstwo pracy i biegasz z miejsca na miejsce? Wiemy, że Twój czas jest cenny i często ograniczony, dlatego przygotowaliśmy infografikę dotyczącą przetwarzania w chmurze. Jest to krótkie wprowadzenie do różnych oferowanych usług chmurowych, a także przedstawia korzyści i możliwe wyzwania, które warto rozważyć, przechodząc na infrastrukturę chmurową.Pięć cech przetwarzania w chmurze

Samoobsługa na żądanie

Użytkownik może samodzielnie przydzielać sobie usługi i zarządzać nimi.

Szeroki dostęp do sieci

Usługa jest dostępna za pośrednictwem sieci i można z niej korzystać na różnych urządzeniach, takich jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety lub smartfony.

Tworzenie pul zasobów

Dostawca łączy swoje zasoby w pule, aby obsłużyć wielu użytkowników (inaczej wielu dzierżawców) za pomocą skalowanej usługi.

Elastyczność

Usługa i zasoby mogą być skalowane i zarządzane w szybki i łatwy sposób zgodnie z wymaganiami i zapotrzebowaniem użytkowników.

Mierzenie usługi

Kontrolowanie usługi i zarządzanie nią odbywa się za pomocą mierzonego i płatnego na podstawie pomiaru użycia dostarczanych zasobów, takich jak pamięć masowa, przetwarzanie, przepustowość lub konta użytkowników.

Cztery rodzaje chmur

Rodzaje usług chmurowych

SaaS

(Software as a Service — oprogramowanie jako usługa)

Dostarczanie użytkownikowi końcowemu aplikacji przez Internet.

 • Dropbox
 • Microsoft OneDrive
 • Dysk Google
 • Apple iCIoud
 • Amazon Drive

PaaS

(Platform as a Service — platforma jako usługa)

Środowisko i zestaw narzędzi do szybkiego i efektywnego opracowywania i dostarczania aplikacji SaaS.

 • Google App Engine
 • Microsoft Azure Services
 • Force.com

IaaS

(Infrastructure as a Service — infrastruktura jako usługa)

Podstawowy sprzęt zapewniający systemy operacyjne, serwery, sieć i pamięć masową dla pozostałej części stosu.

 • Amazon Web Services
 • Microsoft Azure
 • Google Compute Engine
 • IBM SmartCloud Enterprise+

Korzyści dla przedsiębiorstw korzystających z przetwarzania w chmurze

Dostępność

Pliki i aplikacje są dostępne za pośrednictwem Internetu ze wszystkich urządzeń, na przykład telefonów komórkowych, tabletów czy laptopów.

Współpraca

Pracownicy w różnych lokalizacjach mogą udostępniać dokumenty i pracować nad nim w tym samym czasie, co przekłada się na poprawę produktywności i efektywności.

Brak kosztów instalacji

Duże organizacje mogą zrealizować swoje potrzeby w zakresie konfiguracji infrastruktury i zasobów bez konieczności inwestowania w sprzęt i zasoby.

Odzyskiwanie danych

Jeśli urządzenie lokalne zostanie zniszczone lub skradzione, natychmiast można uzyskać dostęp do plików i aplikacji z innego urządzenia.

Płatność za użycie

Użycie jest mierzone, a płatność jest naliczana wyłącznie za użyte zasoby.

Najnowsza wersja oprogramowania

Oprogramowanie jest zawsze aktualne dzięki zastosowaniu najnowszych poprawek i aktualizacji zabezpieczeń

Wahania okresowe

Przedsiębiorstwa mogą reagować na okresowe wzrosty zapotrzebowania bez marnowania niepotrzebnych zasobów przy spadkach popytu.

Skalowanie na żądanie

Ilość usług lub zasobów można zwiększać lub zmniejszać zależnie od potrzeb.

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone
/*gatedcontent/