zadzwoń:

22 455 56 01

Jeżeli potrzebujesz pomocy odwiedź nasze:

Centrum Wiedzy

lub

Zadzwoń 

Jeśli masz pytanie

zadzwoń:

22 455 56 00

lub

Wypełnij formularz kontaktowy

Oddzwonimy do Ciebie 

 

Każdego roku ustawodawca przygotowuje ponad

25 000 stron aktów prawnych

Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w gąszczu tak często zmieniających się przepisów. 

Zapisz się na Newsletter Prawny Sage

Jak wykorzystać technologię do zarządzania małą firmą

Jak wykorzystać technologię do zarządzania małą firmą

06 lipca 2018

Zarządzanie

Małe firmy są często zakładane przez osoby podchodzące do swoich produktów i usług z olbrzymią pasją. Firma IDC we współpracy z Sage przeprowadziła badanie z udziałem ponad 1000 małych firm. Wyniki badania przedstawiono w dokumencie „Tech-Savvy Businesses Do It Better” („Zaawansowane technicznie firmy robią to lepiej”).


Badanie wykazało, że osobista pasja stała się przyczyną powstania ponad połowy małych firm. To, że niemal 80% naszych respondentów twierdzi także, że cieszy ich praca w własnej firmie – nawet jeśli ma ona więcej niż 10 lat – dowodzi, że pasja nie umiera szybko.


Ale prowadzenie firmy wymaga znacznie więcej niż słuchania głosu serca. Czasem uporu. A czasem walki z uczuciem, że wszystkie wymagania i zasady administracyjne wdrożono przede wszystkim po to, żeby pozbawić Cię jakiejkolwiek przyjemności z prowadzenia firmy.


Najtrudniejsze w zarządzaniu małą firmą


Ponad jedna trzecia respondentów uważa, że zarządzanie finansami firmy króluje na ich listach wyzwań, a jedna czwarta małych firm wskazuje, że równie trudna jest obsługa klientów.


Korzystanie z technologii do zarządzania małą firmą może pomóc wykonać wiele pracy w krótkim czasie


System do zarządzanie znajdziesz w kieszeni


Istnieje łatwy sposób przezwyciężenia niektórych z tych wyzwań – korzystanie z technologii do zarządzania małą firmą. Ale z jakiej? Miejsce, w którym ją znajdziesz, jest mocno zaskakujące – to Twoja kieszeń lub torebka. Te same telefony i tablety, które zrewolucjonizowały nasze życie jako konsumentów, mogą zrobić to samo z naszym życiem zawodowym.


Oto przykład: przy dzisiejszej technologii nie musisz czekać z wystawieniem faktury na moment powrotu do biurka. Nie ma znaczenia, czy jesteś w domu, w biurze, czy u klienta, bo mając odpowiednią aplikację, możesz wysyłać zamówienia zakupu za pomocą kilku dotknięć ekranu telefonu.


To samo dotyczy rejestrowania wydatków – można to robić za pośrednictwem aplikacji, w momencie zakupu towarów, i to niemal błyskawicznie. Koniec z kopertami i pudełkami po butach pełnymi paragonów.


Pomimo tych oczywistych zalet technologii badanie IDC wykazuje, że opinie respondentów są podzielone. Połowa uważa, że używana przez nią technologia okazała się wystarczająco elastyczna, natomiast druga przyznaje, że wybrana technologia nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla ich zmieniających się potrzeb biznesowych.


Skuteczna narzędzia IT do zarządzania biznesem


Zaledwie 44% respondentów twierdzi, że może uzyskać dostęp do informacji biznesowych ze smartfonów lub tabletów. Tymczasem rzeczywiste korzyści możliwe do osiągnięcia niewielkim kosztem są oczywiste: małe firmy korzystające z oprogramowania i aplikacji online sygnalizują szybszy wzrost przychodów niż przedsiębiorstwa niezainteresowane takimi narzędziami.

Nie musisz polegać na piórze i papierze, aby zarządzać firmą, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, możesz mieć na tablecie


Droga do technologii


Jeśli chcesz intensywniej korzystać z technologii w przedsiębiorstwie, zapoznaj się z trzema możliwymi etapami, które w tym pomogą.


1. Identyfikacja


Weź długopis i kartkę i zanotuj, które z codziennych zadań w Twojej firmie pochłaniają zbyt wiele czasu lub nie przynoszą odpowiednich wyników. Czy będzie to „zarządzanie finansami” czy może „zdobywanie nowych klientów”?


2. Koncentracjaa


Do czego ma służyć rozwiązanie technologiczne? Czy chcesz, na przykład, oszczędzić czas, zautomatyzować zadania czy mieć lepszy dostęp do informacji? Wiele zależy od technologii, którą wybierzesz - na przykład takich narzędzi, jak aplikacja chmurowa połączona z aplikacjami mobilnymi zapewniająca najlepszy stały dostęp do informacji.


3. Wybór


Wybór rozwiązania technologicznego musi wynikać nie tylko z osobistych preferencji, ale także z pragmatyzmu. Czy wybierając rozwiązanie czujesz, że będziesz się nim posługiwać? Czy masz już odpowiednie narzędzia – właściwy tablet lub komputer?


Krótko mówiąc: czy zmiana, którą chcesz wprowadzić, jest zarówno możliwa do zrealizowania, jak i trwała? W idealnej sytuacji zmiana ta nie powinna być postrzegana jako ciężki obowiązek, ale jako przyjemne wzbogacenie przedsiębiorstwa – i Twoich szans biznesowych.


Zmieniając swoją firmę w przedsiębiorstwo zaawansowane technologicznie, możesz mieć wszystko – zachować swoją pasję, zaangażowanie w realizację wizji firmy i mniejszą ilość prac administracyjnych do wykonania.

Sage ©Sage Group plc 2018 . ®Wszelkie prawa zastrzeżone
/*gatedcontent/